ايران کنکور  
  |  خانه  |  اخبار  |  مقالات  |  همکلاسيها  |  گفتگو  | تماس با ما  |
   مقالات
فعالیت های آموزش و پرورش باید براساس پژوهش باشد

برای خارج شدن از وضعیت روزمرگی، فعالیت آموزش و پرورش باید براساس پژوهش و تحقیق باشد.
به گزارش همشهری، وزیر آموزش و پرورش در آیین تودیع و معارفه رئیس پیشین و جدید پژوهشگاه آموزش و پرورش با بیان این مطلب اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز مسئله روزمرگی در امور آموزش و پرورش را گوشزد کردند و این وظیفه ماست که صفت روزمرگی را که صفت ناپسندی است از مجموعه آموزش و پرورش پاک کنیم.
فرشیدی افزود: زمانی موفق به انجام این کار می شویم که حرکت های آموزش و پرورش بر پایه پژوهش و مطالعه باشد و هیچ حرکتی بدون پژوهش انجام نشود.
وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند آموزش و پرورش نمی تواند از نظر اندیشه به تنهایی به فعالیت ادامه دهد و نیاز به قیم دارد، گفت: باید همه توانایی و اندیشه خود را به کار گیریم و با عملکرد مثبت از حیثیت آموزش و پرورش دفاع کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه از تهیه فلسفه آموزش و پرورش خبر داد و اظهار کرد: امید است با تغییر و تحولی که در مدیریت آموزش و پرورش ایجاد شده و فضای حاکم بر آن، بتوانیم از توانمندی های پژوهشگاه آموزش و پرورش در فعالیت های اجرایی بیش از گذشته استفاده کنیم.
وی با اشاره به جایگاه و نقش پژوهش در کشورهای غربی گفت: در غرب پژوهش اهمیت والایی دارد و تقریباً هیچ کاری بدون پژوهش و مطالعه انجام نمی شود و آنها در جنگ های خود نیز از یافته های پژوهشی استفاده می کنند.
فرشیدی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از تقویت مدارس دولتی و اجرای راه کارهایی در مناطق محروم برای اجرای عدالت آموزشی خبر داد و افزود: تقویت مدارس شبانه روزی، مدارس روستایی و ایجاد انگیزه برای معلمان مناطق محروم از نمونه های بارز این راهکارها برای ایجاد عدالت آموزشی است.
وی اضافه کرد: معلمان مناطق محروم پس از کسب تجربیات ابتدایی در روستاها به شهرها می آیند و باید برای ماندگاری معلمان در روستا انگیزه بیشتری ایجاد کرد.

 

روزنامه همشهری ۲۲ مرداد ۱۳۸۵
   

پارس کليک - موسسه رسانه پرداز پارس. همه حقوق محفوظ است.