ايران کنکور  
  |  خانه  |  اخبار  |  مقالات  |  همکلاسيها  |  گفتگو  | تماس با ما  |
   مقالات
دانش آموزان باید در مدارس مهارت ها و تجارب لازم را فراگیرند

ا ایجاد تعاملات بین دستگاه های ذیربط و حضور مربیان فعال، دانش آموزان باید مهارت ها و تجارب لازم را در مدارس فراگیرند...
 
علی یزدی خواه رئیس اداره کل سازمان آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در مراسم گشایش شهرک علمی_کاربردی تشکیلات دانش آموزی فرزانگان افزود: تجارب مدیریتی در مدارس و همچنین تشویق دانش آموزان به کارهای گروهی از جمله مواردی است که می تواند در رشد استعدادهای دانش آموزان موثر باشد.
وی تصریح کرد:متاسفانه یکی از چالش های بزرگ در مدارس ما این است که مدرسه محل انباشته شدن اطلاعات خرد و کلان می باشد و این امر فایده ای برای دانش آموزان نخواهد داشت.
این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: در دوران تحصیل، دانش آموزان کمتر با اوقات فراغت مواجه می شوند و کمتر می توانند به مهارت آموزی در رشته های مختلف دسترسی داشته باشند.
وی افزود:یکی از اقدامات اساسی سازمان آموزش و پرورش، در یک نوبته کردن مدارس است که در این راستا دانش آموزان می توانند در زمان بیکاری خود به فعالیت های جنبی و مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند.
یزدی خواه گفت: مدرسه محلی برای آموختن و آموزش است و باید در این محل دانش آموزان را پربار کرد و تجاربشان را ارتقا داد.
در این مراسم همچنین رئیس سازمان دانش آموزی شهرستان های استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: تدریس در مدارس باید از حالت تئوری خارج شده و دانش آموزان را با فضاهای علمی و عملی بیشتری آشنا کند که در این راستا با راه اندازی این شهرک می توان تا حدود بسیار زیادی به این مهم دست پیدا کرد.
حسن علی منصور گفت: این شهرک برای نخستین بار در کشور برای پاسخگویی نیازهای آموزش و پرورش و همچنین انجام کارهای عملی برای بهتر فهمیدن دروس تاسیس شده است.
وی افزود: شهرک فرزانگان زمینه مناسبی را برای یادگیری مهارت های دانش آموزان فراهم می کند و دانش آموزان در یک روز اردویی که به این کانون می آیند، فعالیت ها و مهارت هایی را که در کتاب دانستنی ها و مهارت های اعضای تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان به صورت تئوری مطرح شده است را به صورت عملی تجربه می کنند.
خاطرنشان می شود شهرک فرزانگان با مساحت ۲هزار و ۴۰۰مترمربع کار خود را آغاز کرده است.

 

روزنامه همشهری ۲۶ مرداد ۱۳۸۵
   

پارس کليک - موسسه رسانه پرداز پارس. همه حقوق محفوظ است.